ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8573141
*
nr 857 3141
Spegel
höjd: 66 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2013
kl 20:03:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 18:12:02
1
250 kr
3/11 22:57:20
2
150 kr
3/11 22:57:55
2
250 kr
3/11 22:58:32
2
300 kr
4/11 02:49:20
3
400 kr
4/11 09:30:24
2
400 kr
4/11 13:38:12
4
700 kr
4/11 16:06:42
3
500 kr
4/11 16:07:19
3
700 kr
4/11 16:15:55
3
800 kr
4/11 19:58:29
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 857 3141
Spegel
höjd: 66 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 18:12:02 | 1 | 250 kr |
3/11 22:57:20 | 2 | 150 kr |
3/11 22:57:55 | 2 | 250 kr |
3/11 22:58:32 | 2 | 300 kr |
4/11 02:49:20 | 3 | 400 kr |
4/11 09:30:24 | 2 | 400 kr |
4/11 13:38:12 | 4 | 700 kr |
4/11 16:06:42 | 3 | 500 kr |
4/11 16:07:19 | 3 | 700 kr |
4/11 16:15:55 | 3 | 800 kr |
4/11 19:58:29 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29